Bolestasoft - zapraszam do stawiania pytań

Kościelny proces małżeński

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2017-07-03 16:49:15

 Arletta Bolesta

adwokat kościelny

Skąd: kraj/zagranica
Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 58
Punktów :   
WWW

Inf. o mnie

Celem kontaktu ze mną proszę używać maila lub nr tel. podane poniżej inf. o mojej osobie - dziękuję!

Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych specjalizuje się pomocą w prowadzeniu kościelnych procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa, bądź jego rozwiązanie małżeństw niedopełnionych, bądź przy zastosowaniu Przywileju wiary, Przywileju Pawłowego.

Do głównych zadań kancelarii należą:
- zbadanie sprawy, celem stwierdzenia jej zasadności, poinformowanie o właściwym Oficjalacie, dowodach;
- napisanie względem pomoc przy pisaniu skarg powodowych jak i skarg wzajemnych;
- przygotowanie do procesu;
- udział w publikacji akt, pisanie pism obrończych, odpowiedzi na uwagi Obrońcy węzła małżeńskiego;
- sporządzanie apelacji, względnie pomoc przy tym;

Kancelaria zajmuje się nadto: tzw. nowym wniesieniem sprawy, procesami w Najwyższym Trybunale Roty Rzymskiej, w Trybunale III Instancji, sporządzaniem pism do Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, cofnięciem ew. zakazu.

Podejmujemy się również czynności przypisanych Obrońcy węzła małżeńskiego (czynności contra nieważności zawartego związku).

Kilka słów o mnie:

od 2007 r. jestem adwokatem kościelnym, zatwierdzona przez właściwą władzę kościelną również za granicą (Ordynariat Rottenburg-Stuttgart; Ordynariat w Mainz; Biskupie Konsystorium w Augsburgu; Arcybiskupie Konsystorium i Metropolitalny Sąd Kościelny w Monachium-Freising; Biskupi Sąd w Eichstaett; Biskupi Sąd w Hildesheim; Arcybiskupi Sąd w Bambergu; Biskupi Ordynariat w Limburgu; Ordynariat w Graz-Seckau; Biskupi Sąd w St. Poelten, Metropolitalny Sąd we Freiburgu), w Diecezjalnym Sądzie (Biskupim Konsystorium) w Regensburgu, stąd prowadzę procesy także poza granicami Polski.
W Polsce zatwierdzona jestem przy Metropolitalnym Sądzie w Częstochowie (jako Trybunału II Instancji dla Sądu Biskupiego w Sosnowcu), Metropolitalnym Sądzie w Gnieźnie (jako Trybunału I Instancji względem Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu, jako Trybunału II Instancji dla Kościelnego Sądu we Włocławku), Biskupim Sądzie w Rzeszowie (jako Trybunału I Instancji dla Metropolitalnego Sądu w Przemyślu), Diecezjalnym Sądzie w Elblągu, jak również działam jako pełnomocnik Stron przy Metropolitalnym Trybunale w Krakowie (jako Trybunału I Instancji wobec Metropolitalnego Sądu w Katowicach, jako Trybunału II Instancji dla Częstochowy, dla Sądu Biskupiego w Kielcach, w Katowicach, Sąd obejmuje swoją kompetencją diecezję bielsko-żywiecką). Zostałam dopuszczona do występowania w Metropolitalnym Sądzie w Katowicach (II Instancji dla Biskupiego Sądu Duchownego w Gliwicach oraz Opolu, jak i Metropolitalanego Sądu w Krakowie) jako adwokat ad casum.

Prowadzę sprawy Osób w kraju i za granicą (nie tylko w wyżej wymienionych Sądach Kościelnych)

W pozostałych Trybunałach Kościelnych jest możliwość występowania przeze mnie jako adwokat ad casum.


Praktykę sądową odbyłam w Biskupim Sądzie w Rottenburg am Neckar (Niemcy).

Ukończyłam Papieski Uniwerstet w Krakowie w stopniu doktora.

Opublikowałam już ponad 250 krótkich artykułów z dziedziny prawa kanonicznego, w tym prawa małżeńskiego, jestem autorką dwóch książek: Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Kompendium dla katolików.

Podaję linki do nowych moich blogów, na których podejmuję temat kościelnego procesu o nieważność małżeństwa:

http://abolesta.blogspot.com

http://uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl/html

Działam jako ekspert na niektórych portalach internetowych, m.in. na Forum Ihlisoft działającym przy wspomnianym Sądzie w Niemczech.

Jedna ze stron internetowych (nie jedyna!), na której widnieję (to strona oficjalna, sądowa):
recht.drs.de/index.php?id=2584

Wszystkich Zainteresowanych zapraszam do kontaktu:
- e-mailowego: a.bolesta@op.pl
- telefonicznego: tel. kom. 693 876 173 (do godz. 19.00)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inicjatywalubuska.pun.pl www.sigittariis.pun.pl www.granarutofan.pun.pl www.coledylanzprouse.pun.pl www.yourninjaway.pun.pl